Minulý týždeň sme rozdávali rodičovské rady na HR Punku. Teda, naša Laura.

Prečo rodičovské rady? Pretože rešpektujúce a láskavé rodičovstvo má veľa spoločného s úlohou transformačného manažéra.

Na prvú je to jasné, veď má svoje “deťúrence”, o ktoré sa stará nie? Nie. Prepojenie, ktoré sa tu nachádza je podstatne krajšie a nie je len pre Gen Z. Tak ako láskavé a rešpektujúce rodičovstvo, aj transformačný manažment je postavený na dôvere a empatii.

“Softové kecy, my potrebujeme robiť! Tlačia nás deadliny, nemôžeme sa rozprávať o našich potrebách!”

V práci strávime väčšinu svojho života, doslova. Je to veľa hodín, ktoré trávime interakciami s ľuďmi, na základe ktorých sa chceme cítiť užitoční a potrební, to je naša potreba.

Byť láskavým a rešpektujúcim lídrom neznamená nemať čas a nestíhať. Tak nejak paradoxne to spôsobuje presný opak. Ľudia sa cítia vypočutí, cítia, že ich prínos je povšimnutý a niekam patria. Táto ich spokojnosť sa následne pretavuje do iniciatívnosti, proaktivity a zodpovednosti.

Ak ste niekedy v živote skúmali podstatu láskavého a rešpektujúceho rodičovstva, je tu krásna paralela. Budovanie vzťahu založeného na dôvere a empatickom prístupe vytvára harmonické prostredie, nie také, ktoré je idylické a bezchybné, ale také, ktoré sa vie efektívne popasovať s problémami, pretože buduje potrebné nástroje na prekonanie nástrah. Je takpovediac antifragilné.

Takéto, ale aj iné múdra sme minulý týždeň mohli zdieľať s vyše 100vkou proaktívnych ľudí z HR a manažmentu. Vďaka Oliver Jakubík za pozvanie. Ako Laura povedala: „Bola to veľká zodpovednosť byť jedinou Gen Z v paneli o Gen Z.“

Ak sa potrebujete vo firme pozrieť aj na úlohu transofrmačného lídra, pozrite si naše riešenia a napíšte nám.